В Україні щодня фіксують до 300 нових воєнних злочинів РФ

В Україні щодня фіксують 200-300 нових злочинів російських військовослужбовців.

Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова в інтерв’ю українським телеканалам.

"Воєнні злочини – це наша біда. Кожного дня їх 200-300 плюс <…> Це тому, що в нас є обов’язок: коли є факт злочину, ми маємо розпочинати розслідування", — поінформувала Венедіктова.

Посадовець уточнила, що правоохоронці, звичайно, не можуть одночасно розслідувати їх усі ефективно.

"Дуже часто у нас взагалі немає доступу ні до територій, ні до людей. Але це не означає, що ми не маємо розпочинати розслідування. Ми це будемо робити завжди", — заявила чиновниця.

За словами генпрокурора, наразі майже всі воєнні злочини, які перераховані у Римському статуті, у нас в Україні, на жаль, відбуваються.

Вона нагадала, що в магістральній справі щодо вторгнення рф наразі є 623 підозрюваних.

"Ми говоримо, зокрема, щодо трьох найважливіших злочинів, як і вчиняються під час війни: воєнні злочини, геноцид, розслідування якого ми почали із перших днів (повномасштабної – ред.) війни, і, звичайно, агресія. Що стосується злочинів агресії, у нас більше 20 справ. Що стосується геноциду, у нас уже є двоє підозрюваних щодо закликів до геноциду", — уточнила очільниця ОГП.

Крмі того, за словами Венедіктової, правоохоронці також розслідують 12 справ щодо екоцидів, які були вчинені під час цієї повномасштабної війни з рф.

"Це – злочини проти навколишнього середовища. Ви ж пам’ятаєте, як вони (загарбники –ред.) заходили на ту ж ЧАЕС і на інші атомні станції тощо. Тому, звичайно, ми ці провадження відкривали і їх розслідуємо. Який буде результат цих проваджень, подивимося, але ми в процесі", — поінформувала генпрокурор.

Читайте наш Телеграм:

Также:   Внаслідок ракетного удару по Миколаєву троє людей загинуло, п'ятеро поранено - ОВА

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень