Громадяни України отримають цифрові документи на зруйноване житло: рішення уряду

Кабінет міністрів затвердив єдину форму, яка фіксуватиме збитки, завдані житлу громадян України військами РФ. Збитки будуть підтверджуватися цифровими документами.

Про це повідомляється на урядовому порталі.

"Раніше така довідка складалася в довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили або зруйнували житло, буде цифровий документ, що підтверджує його збиток. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна", — зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, вже створена спеціальна комісія, яка буде займатися збитком. Також з'являться регіональні комісії на рівні громад. Всі нові акти будуть складені в цифровій формі через систему "Дія", в той час як решту актів оцифрують та внесуть у відповідну базу.

Также:   В окупованому Ізюмі російські війська створили «народну міліцію»

На другому етапі буде проходити розробка уніфікованої розрахункової оцінки вартості збитку. Над нею зараз працює Міністерство розвитку громад і територій.

"Уряд чекає прийняття закону, щоб почати працювати над процесом відшкодування. Зараз цей проект знаходиться на розгляді у Верховній раді. Упевнений, що народні депутати підтримають таке важливе для країни рішення найближчим часом", — додав прем'єр.

Повноцінний процес відшкодування почнеться відразу після того, як конфісковані російські кошти на Заході надійдуть в Україну.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень