Правоохоронці розслідують понад 180 фактів застосування армією РФ заборонених касетних боєприпасів

У десяти областях України правоохоронці розслідують щонайменше 183 факти застосування армією РФ заборонених міжнародним гуманітарним правом касетних боєприпасів.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора на запит Радіо Свобода.

Правоохоронці з 24 лютого розпочали 84 кримінальні провадження за фактами застосування російськими військами касетних боєприпасів.

33 кримінальні провадження – на території Дніпропетровської, 17 – у Миколаївській, 11 – у Херсонській, шість – у Донецькій, п’ять – у Житомирської, чотири – в Київській, три – у Харківській, три – у Запорізькій, по одному – в Сумській і Чернігівській областях.

Від обстрілів касетними боєприпасами на території цих областей загинули 98 людей, зі них 7 дітей, поранення зазнали 219 цивільних, у тому числі 25 дітей, повідомили правоохоронці.

Также:   Ворог намагається блокувати Лисичанськ з двох напрямків та оточити українські війська, - Генштаб

Касетні боєприпаси – це контейнери, наповнені десятками бомб, призначених для розкидання на великій території та для вибуху при влучанні, вони можуть бути випущені з землі артилерійськими системами або скинуті з літаків. Багато з них не вибухають при первинному ударі і можуть залишатися на землі роками, становлячи небезпеку для людей. 

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень