У Бучі окупанти хотіли розстріляти поранену дитину, щоб її не везли до лікарні

Під час окупації міста Буча на Київщині росіяни жорстоко розстрілювали мирних жителів. Вони хотіли вбити навіть поранену маленьку дівчинку, яку везли до лікарні Києва, – машину з потерпілою не пропускали через блокпост.

Про це виданню "Гордон" розповів волонтер, журналіст та правозахисник із Казахстану Костянтин Гудаускас, який уже три роки живе в Україні. Чоловік побоювався, що постраждала дитина з осколковим пораненням голови помре прямо у нього в машині.

"Я був наляканий, як ніколи: дівчинка непритомна, під киснем, я побоювався, що вона помре в мене в машині. Орки мене тримали на блокпості півтори години. Навіть не можу згадати, скільки разів вони наводили на поранену дитину зброю і говорили: "Давай ми її вб'ємо, і тобі нікуди не треба буде їхати", – сказав Костянтин.

Волонтер розповів, що він зміг переконати військових РФ пропустити машину. Для цього чоловікові довелося звертатися до віри окупантів у бога і просити їх дозволити йому врятувати дитину.

"Я їм весь час казав: "Якби це були ваші діти або ваші старі, я б за ними теж поїхав. Я виріс у Казахстані. У степу життя священне. Не можна в біді кидати людей. Я вважаю, що повинен допомагати", – говорив військовим РФ він. У результаті саме ці слова і мали ефект на солдатів країни-агресора.

Также:   На Східному напрямку ВСУ знищили 2 танки, 2 БТРа та 40 загарбників

Костянтин Гудаускас зазначив, що при спілкуванні з окупантами йому щастило далеко не завжди, не щоразу вдавалося з ними домовитись. Його машину зупиняли, самого чоловіка обшукували, бувало, навіть стріляли над головою чи під ноги. Росіяни вважали, що він може працювати на СБУ чи ЗСУ.

"Намагався в екстремальних ситуаціях викрутитися. Але були й дуже небезпечні моменти. Одного разу вони пустили чергу над машиною з бойової машини десанту (БМД). Я стояв біля паркану. Ішла колона, попереду БМД, а за ними три КамАЗи з трупами. Росіяни були дуже злі. Тоді мені сильно дісталося, мене били ногами по спині, по нирках, по голові. Я розумів, що українці їх луплять як слід, а вони зганяють злість. Зараз я до цього ставлюся з гумором, але тоді було зовсім не до сміху", – додав волонтер.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень