За дезертирство та держзраду полоненого офіцера, який після анексії Криму перейшов до російської армії, засудили на 15 років

Дніпровський районний суд Києва визнав винним у дезертирстві та державній зраді командира взводу армії рф Ігоря Руденка – колишнього військовослужбовця ЗСУ, який після анексії Криму пішов служити до російської армії, а тепер потрапив у полон в Україні. 

Про це написали "Ґрати".

Відомо, що Руденко здався в полон 3 березня, на восьмий день вторгнення бійцям територіальної оборони біля села Баштанка в Миколаївській області. Він представився начальником зв'язку – командиром взводу гаубично-артилерійського дивізіону і додав, що служить у званні капітана в 126-й окремій бригаді берегової охорони ВМС РФ.

4 березня, наступного дня після здання Руденка в полон, СБУ опублікувала відео його розповіді про те, як це сталося. За два тижні він також розповів свою історію публічно на пресконференції у Києві.

"Нас було 11 людей, коли наш "камаз" підбили. Ми спочатку у посадці були. До нас вийшли звичайні селяни зі рушницями. Вони сказали, що захищають свої села. Коротко я зрозумів усе – вони сказали здати зброю, я поклав зброю", – розповідав Руденко.

На пресконференції Руденко розповів, що народився в Дніпропетровській області, за рік сім'я переїхала до Криму. Після школи вступив до Вищого військового училища зв'язку в Полтаві, там склав присягу народу України та 1997 року став офіцером ЗСУ. 2011 року переїхав служити в Крим у складі 36-ї окремої бригади берегової охорони ВМС України. Бригада дислокувалася у селі Перевальне неподалік Сімферополя.

Также:   Це буде пoзoр на цілий світ!!! Знаєте як з’явився цей загадковий "Нуль Полякам" від українського жюрі – не повірите, у всьому винен ось цей…

Після анексії Криму Руденко залишився на півострові та вступив до російської армії.

"Тобто склав другу присягу. Хоча у всіх офіцерів була можливість поїхати на територію України", – визнав Руденко

Кримінальну справу за статтями про держзраду та дезертирство (ч.1 ст.111, ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України) українські правоохоронці відкрили ще у січні 2015 року. Руденка оголосили в розшук, а провадження у справі тимчасово зупинили. Після того, як Руденко здався в полон, провадження відновили.

Засідання суду відбувалися в закритому режимі, але в розпорядженні "Ґрат" є текст вироку. Згідно з ним, Руденко стверджував, що в березні 2014 року відмовився і далі служити в українській армії, оскільки вважав, що його контракт розірвано. 22 березня він підписав контракт військовослужбовця армії РФ.

Адвокат Юрій Чаплинський вважає, що звинувачення не надало достатньо доказів провини Руденка. На думку адвоката, контракт Руденка було припинено, коли його командир у березні 2014-го надав кожному військовослужбовцю робити вибір самостійно і, по суті, склав повноваження.

На суді Руденко визнав провину. Суддя Олександр Дзюба засудив його до 15 років ув'язнення – саме на такому покаранні наполягала прокуратура.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 4 из 5 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень