Жителі звільнених від військ рф територій зможуть отримати грошову допомогу

Постраждалі від воєнних дій жителі звільнених від російських загарбників територій зможуть отримати грошові виплати.

Про це Міністерство соціальної політики України з посиланням на очільницю відомства Марину Лазебну повідомляє у Фейсбуці.

Зазначається, що уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого кошти з гуманітарного рахунку, відкритого Національним банком України, дозволено використовувати також і для надання грошової допомоги постраждалим від воєнних дій.

«Ми маємо механізми підтримки внутрішньо переміщених осіб. Але також для нас дуже важливо було надати механізми швидкої фінансової допомоги людям на деокупованих територіях, які пережили страшні часи окупації. Якісь потреби ми закриваємо гуманітарною допомогою, але якісь, індивідуальні — неможливо забезпечити таким чином», — зауважила Лазебна.

Міністр наголосила, що на територіях, де велися активні бойові дії, не працювали банки, пошта й органи соціального захисту, тож, навіть отримуючи соціальні виплати або пенсію на картку, люди не мали можливості користуватися ними.

Также:   G7 надіслала чітке попередження Путіну: Шостий флот США може прибути в Чорне море для утихомирення

Таким чином, в цей час і до відновлення інфраструктури, зокрема до відновлення роботи фінансової інфраструктури, жителі постраждалих регіонів потребують коштів.

У зв’язку із цим Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України разом із Мінсоцполітики напрацьовують системне рішення про надання грошових виплат людям, які залишалися в наразі звільнених містах, де йшли активні бойові дії.

Зокрема за даними Лазебної, опрацьовуються як швидкі механізми — певна «невідкладна фінансова допомога», для якої й потрібна була можливість використання коштів з гуманітарного рахунку в НБУ, — так і система виплат, яка фінансуватиметься з державного бюджету.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень