В Україну повернеться перша чудотворна ікона Київської Русі (ФОТО)

До України із Сполучених Штатів повертається одна з найшанованіших святинь Софії Київської — ікона святого Миколи Мокрого. Це перша чудотворна ікона Русі-України.

Про цю радісну звістку повідомив президент України Володимир Зеленський під час свого відеозвернення.

Святині було вивезено з України під час Другої світової війни для того, щоб вона збереглася. Тепер УПЦ США повертає першу українську чудотворну ікону додому — у святу Софію.

«Ми довго працювали, щоб повернути її. Вона була вивезена з України під час Другої світової війни. І свого часу вона буде вдома – в святій Софії. Вдячний за це рішення ієрархам, духовенству та вірним Української православної церкви США. Хочу, щоб повернення цієї святині стало для всіх нас важливим символом. Фундаментальним символом. Символом того, що ми повернемо в Україну усе наше. Усе українське», — сказав Зеленський.

Історія святині

Особливо поширеним на Русі було «Чудо про немовля в Києві», виникнення якого датується дослідниками не пізніше 1091 року. У ньому йдеться про подружжя, яке здійснювало паломництво у Вишгород до мощів Бориса та Гліба, а поверталося воно до Києва Дніпром на човні. Дорогою жінка задрімала, впустивши немовля у воду. З відчаю батьки дитини звернулись до святого Миколая з проханням про допомогу, «велику віру до нього маючи». І вже наступного ранку немовля знайшлось неушкодженим «лежаще мокро перед образом св. Миколая» на хорах Софії Київської.

Также:   У боях за Харківщину загинуло семеро українських воїнів (ФОТО)

Науковці вперше провели дослідження чудотворної ікони перед реставрацією в 1882 році. Андріян Прахов, український мистецтвознавець, датував святиню 10 століттям та вказав на її візантійське походження. Пізніше, у 20-тих роках 20 століття, ікону ще раз відреставрували фахівці Всеукраїнського музейного містечка. Вона зберігалась на хорах собору Софії Київської в іконостасі Миколаївського вівтаря.

Однак, восени 1943, перед вступом у Київ радянський військ, ікону вивіз до Варшави єпископ Переяславський Мстислав, де передав її архиєпископові Палладію, який у свою чергу переправив святиню до Америки.

В Україну повернеться перша чудотворна ікона Київської Русі (ФОТО)

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень