Насильно евакуйованих з ОРДЛО у лютому людей окупанти знову повертають на Донбас — Денісова

Людей з окупованих територій, яких раніше примусово вивезли до росії, знову повертають на Донеччину, де йдуть активні бойові дії.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Вона нагадала, що до початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну під приводом нібито загострення безпекової ситуації, починаючи з 18 лютого 2022 року, окупанти примусово евакуювали місцеве населення з тимчасово окупованих територій Донецької області до росії. Насамперед це були жінки, діти, літні люди та особи з інвалідністю.

За інформацією Денісової, тепер окупаційна влада отримала вказівки від російських кураторів про повернення людей до населених пунктів за місцем реєстрації або проживання на тимчасово окупованій території Донецької області.

"Примусове повернення цивільного населення на території, де відбуваються військові дії, є прямим порушенням статті 2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і може призвести до умисного позбавлення життя громадян України", – наголосила омбудсмен.

Нагадаємо, 18 лютого терористи на Донбасі заявили про нібито підготовку "наступу" ЗСУ на захоплені росією території й вирішили влаштувати "евакуацію" цивільних у Ростов-на-Дону.

Также:   Обстріл Львівської області: ворожі ракети пошкодили житлові будинки, дитячий садок та лікарню

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень