Топ-5 фільмів, які слід подивитися кожному українцю під час війни

Українські журналісти склали добірку з 5 фільмів, які має подивитися кожен українець під час війни.

  • Серіал "І будуть люди"
  • "Кіборги" (2017)
  • "Донбас" (2018)
  • "Додому" (2019)
  • "Поводир" (2013)

Серіал "І будуть люди"

Драматичний серіал "І будуть люди" зняли за однойменним романом Анатолія Дімарова. Він був створений студією Film.UA за підтримки Мінкульту України. Режисером проекту став Аркадій Непиталюк.

Багатосерійний фільм складається з 12 серій, кожна з яких присвячена окремому персонажу.

"І будуть люди" побудовано у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи ХХ століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади.

"Кіборги" (2017)

Воєнна драма "Кіборги" режисера Ахтема Сеітаблаєва відображає оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. У фільмі одразу кілька головних героїв — це невеликий підрозділ, який обороняється у новому терміналі Донецького аеропорту восени 2014 року. 

"Кіборги" — абсолютний рекордсмен вітчизняного прокату за весь період незалежності України. За перший вікенд фільм зібрав понад 8 млн грн. Це рекордний показник для першого вікенду серед українських фільмів. Після 8 тижнів прокату касові збори фільму склали 22,3 млн грн.

"Донбас" (2018)

"Донбас" — фільм режисера Сергія Лозниці, який складається з епізодів про реалії на окупованих територіях Сходу України. У серпні 2018 року фільм "Донбас" був представлений від України на номінацію премії "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою".

Также:   Інформація з фронтів станом на ранок 28 червня (ВІДЕО)

За сценарієм, новий герой з одного епізоду переходить в інший. Режисер здійснив реконструкцію реальних подій, зафіксованих у репортажах, любительських роликах на YouTube та спогадах місцевих жителів.

"Додому" (2019)

Дебютний повний метр режисера Нарімана Алієва став справжнім відкриттям 2019 року.  Фільм "Додому" — один із небагатьох, в якому йдеться про анексію Криму. Крім того, у стрічці підіймається вічна проблема батьків та дітей. За сюжетом, батько з молодшим сином везуть тіло загиблого на Донбасі старшого сина на батьківщину в Крим, щоб там його поховати. 

"Поводир" (2013)

Українська історична драма "Поводир" режисера Олеся Саніна розповідає про пригоди американського хлопчика і сліпого кобзаря в УРСР. Це одна із перших українських картин, які зібрали непогану касу — близько 14 млн грн. Виконавець головної ролі актор Станіслав Боклан був відзначений на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень