Педагоги, що співпрацювали з рф, не уникнуть покарання

Співпраця з окупаційною владою та викладання за російською програмою буде трактуватися як колабораціонізм або як державна зрада.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак, коментуючи «Освіторії» питання, що робити вчителям в окупації.

За його словами, винятком будуть учителі, які в умовах окупації працюватимуть за українськими програмами.

«Такі непоодинокі кейси є в Херсонській області. Тоді за вчителем зберігається і місце роботи, і заробітна плата, а також він не нестиме кримінальної відповідальності», – поінформував Сергій Бабак.

Якщо ж окупаційна влада змушує навчати за російською програмою, то вчитель може припинити трудові відносини і повідомити причину управлінню освіти.

«У цьому випадку за ним буде зберігатися його робоче місце і заробітна плата. Як він її зможе отримати — залежить від ситуації в регіоні. У держбюджеті кошти закладені, тому безпосередні виплати залежать від казначейства та бухгалтерії. Із цим питанням йому необхідно буде звернутися до бухгалтера та директора або ж до управління освіти в разі централізованої бухгалтерії. Тут багато залежить від людського фактора: якщо вони в евакуації або не мають можливості вийти на роботу, то затримок зарплати уникнути неможливо», – підкреслив Сергій Бабак.

Также:   Ось тепер Путін зазнає в Україні остаточної поразки : гляньте, що зробила Британія

Також він наголосив, що у випадку, коли такий вчитель згодом евакуювався, заробітна плата за ним буде збережена.

Читайте наш Телеграм:

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Зри В Корень